Hale namiotowe z bokami z blachy

Hale namiotowe z bokami z blachy

Przemysłowe hale namiotowe z bokami z blachy stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych, stalowych konstrukcji magazynowych, których budowa pochłania zbyt dużo czasu i pieniędzy. Wybierając prosty i wygodny sposób można z powodzeniem realizować dalsze założenia inwestycyjne bez konieczności oczekiwania kilka, a nawet kilkanaście miesięcy na budowę hali.

 

Warto pamiętać, że trwałość wykonanego budynku oraz jego jakość uzależnione są od wielu czynników, między innymi jakości materiałów oraz umiejętności ekipy. Niestety proces budowy stałej konstrukcji jest uzależniony nie tylko od finansów, które stanowią główny problem, ale i od warunków atmosferycznych. Nierzadko budowa ma szereg opóźnień z uwagi na zbyt wysokie temperatury, obfite opady czy mróz, co stanowi ryzyko wykonywania prac. Podsumowując nie dziwi nas fakt, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na magazynowe hale namiotowe z bokami z blachy, które umożliwiają przechowywanie między innymi:

 • materiałów budowlanych,
 • surowców,
 • maszyn,

a także na zamontowanie w nich linii produkcyjnej.

 

Klienci wybierają rodzaj poszycia boków z blachy głównie ze względu na walory estetyczne czy utrudnione możliwości włamania do środka. Stosunkowo niewielka różnica w koszcie zakupu hali z bokami z blachy trapezowej względem boków z plandeki (cena o około 20% wyższa) powoduje, że jest to najczęstszy wybór naszych klientów .  Bogata gama dostępnych kolorów blachy trapezowej pruszyński daje większe możliwości w zakresie aranżacji zewnętrznej obiektu i dostosowania go do kolorystyki sąsiadujących obiektów. Ponadto hala namiotowa z bokami z blachy jest bardziej odporna na uszkodzenia magazynowe (stawia większy opór niż plandeka) dzięki czemu trudniej ją uszkodzić.

Blachę hali montujemy jako jeden z niewielu producentów w orientacji pionowej, dzięki temu uzyskujemy zwiększoną sztywność, izolacyjność (hala zakładana na drugi falc) oraz estetykę. Pionowy układ powoduje mniejsze zabrudzenia blachy w porównaniu do poziomych przetłoczeń.

Hala z poszyciem boków z blachy jest najczęściej wybieranym typem poszycia – około 50% klientów wybiera ten rodzaj boków hali.

Hala z bokami z blachy nie posiada żadnych walorów termoizolacyjnych w porównaniu np. do hali namiotowej z bokami z płyty warstwowej

Zalety naszych rozwiązań w halach produkcji HALECO z bokami z blachy trapezowej:

 • Montaż blachy trapezowej w pionie  (zwiększona sztywność, mniejsza podatność na zabrudzenia)
 • Specjalnie zaprojektowany aluminiowy profil podwaliny czyli podstawy dla blachy.  (blacha nigdzie nie dotyka podłoża, jest zabezpieczona przed bezpośrednim kontaktem z podłożem – dzięki czemu nie koroduje jak w przypadku rozwiązań konkurencji).
 • Konstrukcja zabudowana jest blachą od zewnątrz, dzięki czemu nie widać słupów czy innych elementów aluminiowych czy stalowych.
 • Zwiększona sztywność poszycia poprzez montaż na drugie przetłoczenie (brak szpar między blachami)
 • Ułatwiona możliwość wymiany pojedynczych arkuszy blachy w przypadku uszkodzenia.

Masz pytania?
Skontaktuj się z naszym działem handlowym

  Cechy charakterystyczne magazynowych hal namiotowych

  Zaletą magazynowych hal przemysłowych jest przede wszystkim trwała i odporna na ekstremalne warunki pogodowe, aluminiowa konstrukcja. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom oraz właściwie zaprojektowanej konstrukcji mamy pewność, że rozwiązania te sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających warunków eksploatacyjnych. Ponadto zapewniamy szereg innych korzystnych rozwiązań, które wynikają z wielu cech charakterystycznych przemysłowych hal namiotowych. Między innymi:

  • Możliwość budowy wielkogabarytowych konstrukcji.
  • Hale są łatwe i szybkie w montażu oraz demontażu. Są polecane przedsiębiorstwom, które muszą szybko podjąć się realizacji inwestycji.
  • Gwarantują pełne bezpieczeństwo, zarówno dla osób przebywających wewnątrz, jak i przechowywanych materiałów.
  • Przemysłowe hale mogą posiadać oświetlenie, a także ogrzewanie. Tym samym można z nich korzystać po zmroku oraz w czasie chłodniejszych dni.
  • Są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak np. promienie UV, wiatr, opady deszczu oraz uszkodzenia mechaniczne.
  • Utrzymanie hali to także niższe opłaty eksploatacyjne związane m.in. z podatkiem od nieruchomości.
  • Możliwość zamontowania instalacji elektrycznej i systemu alarmowego (współpraca z firmą InterAlarm).
  • Możliwość leasingu lub factoringu.
  • Zgodność z Polskim Prawem Budowlanym.
  • Konstrukcja hali magazynowych bez podpór umożliwiająca wykorzystanie całej powierzchni użytkowej.
  • 36 miesięczna gwarancja Haleco.

  Dlaczego warto wybrać przemysłowe hale namiotowe?

  Jako producent magazynowych hal namiotowych, przykładamy ogromną wagę do zastosowania w ich produkcji najwyższej jakości komponentów. Dodatkowo, każdorazowo przed rozpoczęciem produkcji, wykonujemy indywidualny projekt, aby realizacja była w pełni zgodna z oczekiwaniami i wymaganiami klienta. Nasze hale można stosować w zmiennych warunkach atmosferycznych.

  Sprawdzają się zarówno w Polsce, jak i za granicą.

  Masz więcej pytań?
  Skontaktuj się z naszym działem handlowym lub skorzystaj z formularza wyceny.